کمپرسور ها جزء جدایی ناپذیر سیستم های تهویه مطبوع و سردخانه ها هستند که عضو اصلی سیکل تبرید به شمار می آیند که داراری مدل های مختلفی است که معیار و مبنای اصلی این دسته بندی نحوه متراکم کردن مبرد است که در زیر به صورت جامع به آن می پردازیم.


vega-blog-10-1

vega-blog-12-2

کمپرسور وسیله ای برای متراکم کردن سیال می باشد که در صنعت دارای مصارف مختلفی است که در این مقاله به کاربرد آن در صنعت تهویه و تبرید می پردازیم .

کمپرسور ها در صنعت تهویه و تبرید به منظور متراکم کردن مبرد برای افزایش فشار و آزاد کردن گرمای نهان مبرد که اساس کاری سیکل تبرید تراکمی است استفاده میشود به این شکل که با کاهش حجم مبرد باعث افزایش فشار خواهد شد و این کاهش خجم باعث نزدیک شدن مولکول های مبرد به هم و گرفتن امکان حرکت آزاده آن ها خواهد شد و همین باعث میشود که گرمایی که باعث حرکت جنبشی مولکول های مبرد شده آزاد شود تا مولکول های مبرد بتوانند به هم نزدیک تر شوند ( حجم کاهش یابد ) پس میتوان نتیجه گرفت که مبرد بعد از عبور از کمپرسور دارای حجم پایین و دمای بالایی است.

کمپرسور دارای اجزای مختلفی است که به معرفی اجزای اصلی آن خواهیم پرداخت.

برای ایجاد تراکم نیازمند کار مکانیکی هستیم که بر روی مبرد صورت گیرد که از الکترو موتور برای تبدیل انرژی الکتریکی به کار مکانیکی استفاده میشود که خود الکترو موتور میتواند درون بلوک کمپرسور قرار گرفته باشد( کمپرسور بسته ) یا به آن متصل شده باشد که در این صورت به آن نیمه باز گفته میشود.

ایراند Airend  ، درواقع بخش اصلی کمپرسور است که وظیفه متراکم کردن را بر عهده دارد و با گرفتن کار مکانیکی تولید شده از الکترومتور ( چرخش شفت الکنروموتور) این کار را انجام خواهد داد و کمپرسور ها بر اساس ساختار نوع ایرند به چند دسته تقسیم خواهد شد که در بخش بعدی به آن خواهیم پرداخت.

کمپرسور با مکش سیال ( مبرد ) به صورت گازی به دورن خود عملیات متراکم سازی را انجام خواهد داد ، در قسمت ورودی کمپرسور به منظور کنترل دبی مبرد ورودی به کمپرسور به خصوص در زمان شروع به کار کردن و خاموش کردن از یک نوع شیر به نام آنلودر (unloader) استفاده میشود که با باز و بسته شدن دریچه خود دبی را کنترل خواهد کرد که بر روی قسمت ایر این تک (Air intake ) کمپرسور (ساکشن ) قرار خواهد گرفت.

و در آخر بخش خروچی  کمپرسور است که مبرد فشرده شده از آن خارج حواهد شد ( دیس شارژ) که از نظر ابعادی همیشه کوچک تر از قسمت ساکشن است زیرا مبرد بعد از فشرده شدن حجمش کاهش یافته و مسیر خروجی نیز باید سایز کوچک تری نسبت به ورودی داشته باشد تا از امکان برگشت خجم مبرد و از دست دادن فشار ایجاد شده جلوگیری کرد.

برای مشاهده کمپرسور ها و محصولات ما به این بخش مراجعه فرمایید.

کمپرسور اسکرو


vega-blog-9-1

vega-blog-11-1

کمپرسور اسکرو یکی از انواع کمپرسور ها می باشد که واحد متراکم کردن مبرد ( Airend ) آن به صورت مارپیچی عمل خواهد کرد .

کمپرسور های اسکرو به صورت کلی دارای دو تیپ Oil inject و Oil free هستند که درواع نحوه روغن کاری آن بر میگردد که بیشتر در واحد های هوا ساز ( کمپرسور های هوای فشرده ) کاربرد دارد که واحد های کمپرسور کاملا مجزا بوده و مونتاژ میگردد یا به صورت پک از آن استفاده می شود و سپس بقیه بخش ها مانند اویل سپراتور ، رادیاتور روغن یا فیلتراسیون ها نصب میگردد .

در صنایع برودتی کمپرسور ها کاملا Oil inject هستند و به صورت پکیج کامل در سیکل نصب میشود و خود جزیی از یک بخش بزرگ تر به نام سیکل تبرید تراکمی است نصب میگردد.

از این رو بعد از نصب کمپرسور شارژ روغن صورت میگیرد و در صورت نیاز اویل کولر و یا سایر بخش های مورد نیاز نصب میگردد.

مزایای کمپرسور اسکرو

از مزایای کمپرسور اسکرو راندمان بالای آن در کنار قابلیت تحمل فشار کاری متوسط به بالا نام برد از این رو یکی از کمپرسور های مطرح و پر طرفدار در کاربری های صنعتی است علاوه بر آن وجود امکان تعمیر یکی از پوئن های مثبت آن است که بخصوص در صنعت ایران با وجود تحریم های اقتصادی و صنعتی لوازم یدکی آن کاملا قابل خریداری است در کنار پیشینه درخشان آن که باعث حضور پر رنگ آن در صنعت ایران شده تعمیر کاران زیادی برای کمپرسور های اسکرو وجود دارد.

معایب کمپرسور اسکرو

یکی از معایب پر رنگ کمپرسور های اسکرو در صنعت تهویه میتوان به صدای ناشی از کار کردن آن نام برد که همین باعث شده طرفداران کمتری برای مصارف ساختمانی در چیلر ها پیدا کند ، هرچند میتوان با نصب سایلنسر باکس تا حدودی آلودگی صدای آن را کاهش داد ، البته مصرف برق نسبتا بالاتر نسبت به رقیب های خود مانند کمپرسول اسکرال یکی از دلایل دیگر کمتر استفاده کردن آن در مصارف ساختمانی است.

نبود ظرفیت های پایین برای سیستم های تهویه و تبرید ، این نوع کمپرسور از رنج ظرفیتی خاصی قابل تهیه است بنابراین برای ظرفیت های پایین باید به دنبال کمپرسور های دیگر رفت.

کمپرسور اسکرال


vega-blog-9-1

مقاله-سیکل-تیربد

کمپرسور اسکرال یکی از کمپرسور های پر طرفدار در صنغت تهویه مطبوع است که برای مصارف ساختمانی و دستگاهی با ظرفیت پایین کاربرد فراوانی دارد.

از نظر ساختاری کمپرسور اسکرال برای متراکم کردن مبرد از تکنولوژی خاصی استفاده میکند بدین شکل که دو قسمت مارپیچ مانند با حرکت دورانی به درون هم با راندن مبرد به سمت قسمت خروجی و کاهش حجم آن کار متراکم سازی را انجام خواهد داد مانند تصویر بالا.

کمپرسور های اسکرال الکتروموتور و واحد فشرده سازی همگی در یک بلوک نصب میگردد و همین مسئله باعث شده این کمپرسور داراری آلودگی صوتی پایین در کنار مصرف برق پایین و راندمان بالایی داشته باشد ولی همین امر باعث ایجاد یک سری معایب نیز شده است که در بخش معایب به آن خواهیم پرداخت.

کمپرسور های اسکرال در ایران کاملا قابل خرید هستند و با توجه به ساختار و اجزای ساده ای که دارند کار کردن با این نوع کمپرسور بسیار راحت تر از سایر کمپرسور هاست ، از نظر شکل ظاهری این کمپرسور با کمپرسور روتاری بسیار شبیه است که کاربرد های مشترکی نیز دارند ( به دلیل حجم پایین استفاده از کمپرسور روتاری در صنعت تهویه مطبوع به آن نپرداختیم ) .

مزایای کمپرسور اسکرال

از مزایای بارز کمپرسور اسکرال میتوان به حضور پر رنگ آن در کشور عزیزمان ایران نام برد که به راحتی قابل تهیه می باشد در برند های مختلف و ظرفیت های متفاوت ، یکی دیگر از مزایای قابل توجه آن مصرف برق پایین به همراه لرزش بسایر پایین و راندمان بالای کاری به همراه نصب آسان آن در سیستم های تهویه نام برد و با توجه به ساختار واحد هواساز ( بخش متراکم کردن مبرد ) دیگر خبری از ساییدگی سیلندر پیستون ها نخواهد بود و این یعنی روغن با مبرد کمتر درگیر خواهد شد و حجم روغن معمولا درون خود کمپرسور خواهد بود.

معایب کمپرسور اسکرال

اینکه ساختار کمپرسور اسکرال به صورت دو حلزونی است که درون هم چرخش دارند جز مزایای آن است و باعث خلق پوئن های مثبتی برای آن شده شکی نیست ولی همین امر باعث شده امکان تعمیر برای آن تقریبا وجود نداشته باشد بخصوص اینکه واحد هواساز و الکتروموتور با هم درون یک پوسته قرار گرفته اند باعث ایجاد تعمیر مشکل آن شده به شکلی که تعویض آن از نظر اقتصادی به صرفه تر از تعمیر آن است ( البته کیفیت ساخت بالای کمپرسور اسکرال باعث شده میزان خرابی و استهلاک آن پایین باشد ) 

اسکرال از نظر نیاز به نگهداری مقداری حساس تر از رقیب های خود یعنی کمپرسور های اسکرو و سیلندر پیستونی هستند و باید در خصوص سرویس های دوره ای و نگهداری دقت عمل بیشتری داشت.

سبد خرید فروشگاه
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

ایجاد یک حساب کاربری
دسته بندی محصولات
دنبال کردن :