[toc]

یخساز پولکی

یخساز پولکی

یخساز پولکی یکی از یخ ساز های تولیدی و پرطرفدار در صنعت یخسازی می باشد. یخ های حبه ای گونه ای از یخ ها می باشند که در صنایع به دلیل راحتی استفاده طرفداران زیادی دارند. این نوع یخ ها به صورت مکعبی تولید می شوند و شفاف اند. طرز تهیه در مقدار کچیک نیز بسیار ساده است، کافی است که مقداری آب را درون قالب های مخصوص ریخته و بعد از مدتی یخ پولکی خود را بردارید. در مقدار زیاد و صنعتی برای تولید این نوع یخ ها از یخساز پولکی استفاده می کنند.

صنایع برودتی آکاکول توانایی تولید یخ ساز پولکی در انواع و حجم های مختلفی را دارا می باشد. کافی است با یک تماس ساده با مشاوران ما دستگاه یخساز پولکی مناسب برای صنعت خود را سفارش دهید.

یخساز پولکی یکی از پرکاربردترین نوع یخساز می باشد که شرکت صنایع برودتی آرکاکول با استفاده از نیروی متخصص موفق به تولید و طراحی یخ ساز پولکی شده است. بنا به ظرفیت گفته شده از طرف مشتری صنایع برودتی آرکاکول توانایی تولید هر ظرفیتی از یخساز پولکی را دارد. همان طور که از اسم آن پیداست دستگاه یخ ساز پولکی می تواند یخ هایی به شکل پولک و حبه تولید کند.

نحوه عملکرد دستگاه یخساز پولکی:

دستگاه یخساز پولکی دارای بخش های مختلفی می باشد. از مهمترین این بخش ها می توان به درام دستگاه یخساز پولکی اشاره کرد. این قسمت باید دارای آلیاژی خاص باشد که هر جایی توانایی تولید آن را ندارد. فرآیند تراشیدن یخ ها در درام اتفاق می افتد و در اینجا یخ های پولکی ساخته می شود.

ریختن آب روی بدنه و یخ بستن آن باعث تولید یخ های پولکی می شود. سپس به وسیله ی یک تیغه این یخ ها برش داده می شود و یخ ساز پولکی یخ ها را تولید می کند. این یخ ها خشک هستند و می توان آن ها را تا ۲۴ ساعت نگه داری کرد. درام ها ثابت اند و دمایی زیر ۱۰ درجه دارند. تمام مراحل مانند دستگاه های یخساز دیگر است ولی در بخش درام تفاوت وجود دارد.

کاربرد یخساز پولکی :

این نوع یخساز پولکی به دلیل یخ هایی که تولید می کند در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله صنایعی که از این دستگاه یخساز پولکی استفاده می کنند می توان به ماهیگیری و مشتقات آن اشاره کرد. در صنعت شیلات به دلیل این که ماهی باید تازه بماند از دستگاه یخساز پولکی برای تولید این نوع یخ استفاده می کنند. یخ های پولکی را حتما زمانی که در بازار ماهی فروش ها رفته باشید دیده اید. یکی از الزامات یک کشتی و قایق ماهی گیری داشتن یک دستگاه یخ ساز پولکی می باشد.

از صنایع دیگر که از این دستگاه استفاده می کنند می توان به صنایع گوشت و فرآورده های آن اشاره کرد. با کمی گذر در کشتارگاه ها و یا بازار هایی که یخچال برقی ندارند از این نوع یخ ها استفاده می شود. یکی از مهمترین فاکتور ها در انتخاب دستاه نوع کاری هست که شما می خواهید انجام دهید.

یکی دیگر از صنایع پر استفاده از دستگاه یخ ساز پولکی صنعت دارویی کشورها می باشد. انتقال برخی از داروها بسیار حساس است و لازم است که حتما مراقبت کرد. دما یکی از فاکتور های مهم در انتقال داروها می باشد.

به طور خلاصه دستگاه یخ ساز پولکی هر جایی که نیاز باشد دما را پایین نگه داشت و این پایین نگه داشتن باید از طریق یخ باشد از این نوع دستگاه استفاده می شود.

درست نشدن توده ی یخی به دلیل چسبیدن یخ ها

تراکم و غلظت یخ ها بالا می باشد و پوچ و پوک نیستند

حرارت -۱ درجه سانتی گراد و برودتی به اندازه -۷ درجه سانتی گراد

آب شدن این نوع یخ در مدت کوتاه‌تری نسبت به سایر انواع آن

ساخت محصول مطابق با استاندارد‌های بهداشتی

بازده بیشتر به علت سطح تماس بیشتر این نوع یخ نسبت به انواع دیگ

سهولت در ذخیره و جایگیری درون مخزن

سهولت در جابجایی و حمل و نقل این محصول

یخساز پولکی درام گردان و تیغه ثابت

دستگاه یخساز پولکی درام گردان نمونه اولیه این دستگاه های یخساز است. این نوع دستگاه در ظرفیت های کم تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. فولاد مورد استفاده در این درام ها خاص می باشد و باید تحت نظارت فرآیند بهداشتی باشد.

گاز مورد استفاده برای دستگاه های یخساز پولکی از خانواده فریونی می باشد. زیرا همان طور که گفته شد این گاز ها برای سردکننده های حجم کوچک مفید اند.

درام گردان ها عیب بزرگی که دارند استهلاک زیاد آن است و همچنین نشت گاز در این درام ها رایج است.

یخساز پولکی درام ثابت با تیغه گردان

یخساز پولکی درام ثابت با تیغه گردان نمونه بهینه شده دستگاه قدیمی است و ایراد اصلی این دستگاه که همان استهلاک بالای درام و نشت گاز مبرد بود در این نمونه کاملا برطرف شده است.

از مزایای دیگر این دستگاه می توان به صنعتی تر بودن آن اشاره کرد که در حجم های بیشتری می تواند یخ تولید کند.

قیمت یخساز پولکی

قیمت دستگاه یخ ساز پولکی به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان برای آن یک قیمت ثابت در نظر گرفت. البته قیمت دستگاه یخساز پولکی صنایع برودتی آرکاکول بسیار پایینتر از دستگاه مشابه خارجی آن است. این دستگاه تولید خود شرکت می باشد و با نمونه های خارجی قابل رقابت است.

از جمله مواردی که باعث تغییر قیمت و ثابت نبودن قیمت این دستگاه می شود می توان به نوع کندانسور و کمپرسور و … به کار رفته را نام برد. بنا به کاری که می خواهید انجام دهید و میزان حجم یخی که می خواهید می توانید بنا به بودجه ی خود دستگاه یخساز پولکی خود را سفارش دهید.

برای استعلام قیمت یخساز می توانید با مشاوران ما در صنایع برودتی آرکاکولدر تماس باشید تا آن ها شما را در این موضوع راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست