کندانسور سردخانه

کندانسور سردخانه را در ابتدا باید بررسی کنیم که چیست و چگونه کار می کند. کندانسور سردخانه یکی از قطعات مورد استفاده در سردخانه می باشد که در سردخانه ها کاربرد دارد. در واقع کندانسور بین کمپرسور و شیر انبساط قرار می گیرد و کاری که انجام می دهد تغییر حالت مبرد گازی به مبرد مایع می باشد. این کار کندانسور باعث چرخه ی درون سیستم تبرید می شود. در سیستم های تبرید اجزای مختلفی مثل اواپراتور، کمپرسور و… به کار رفته است که کندانسور سردخانه یکی از آن ها می باشد.

کندانسور سردخانه چگونه کار می کند؟

واحد کندانسور سردخانه (گاهی اوقات به اشتباه به عنوان کمپرسور گفته می شود) معمولاً در خارج قرار دارد. عملکرد اصلی کندانسور سردخانه مبدل حرارتی است که در آن ماده ای (مبرد) را از گاز به حالت مایع تبدیل می کند. از آنجا ، گرمای نهان توسط ماده رها شده و به خنک کننده کندانسور منتقل می شود. در چرخه تبرید ، یک پمپ حرارتی گرما را از یک منبع حرارتی با دمای پایین به یک سینک گرمای دمای بالاتر منتقل می کند. بخاطر قانون دوم ترمودینامیک ، گرما در جهت مخالف جریان می یابد. متداول ترین چرخه های برودتی با استفاده از یک موتور الکتریکی برای هدایت کمپرسور (واقع در داخل واحد کندانسور) است. از آنجا که تبخیر هنگام جذب گرما اتفاق می افتد ، و هنگام آزاد شدن گرما ، میعان رخ می دهد ، سیستم های تهویه مطبوع به گونه ای طراحی شده اند که از یک کمپرسور برای ایجاد فشار بین دو محفظه استفاده می کنند و به طور فعال پمپ مبرد را در اطراف خود انجام می دهند. در داخل کندانسور سردخانه ، بخار مبرد از طریق یک کویل تبادل گرما فشرده و مجبور می شود ، آن را درون یک مایع متراکم می کند و گرمای قبلی را که از ناحیه داخلی خنک جذب می شود ، رد می کند. مبدل حرارتی کندانسور معمولاً توسط هواداری که هوا را از طریق آن بیرون می زند خنک می شود.

کندانسور سردخانه ۲ مرحله ای

کندانسور سردخانه دو مرحله ای به شرح زیر عمل می کند: در مواقع خارج از اوج ، از جمله اوقات صبح و عصر در تابستان ، واحد به طور معمول با ظرفیتی تقریباً ۷۰٪ کمتر از مرحله کار می کند. این کارآیی بیشتری دارد و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و به واحد اجازه می دهد تا به اندازه کافی طولانی چرخه کند تا به درستی خانه را کم آب کند. در زمان بار حداکثر بار ، واحد برای حفظ نقطه تنظیم دما به مرحله بالا می چرخد. برای کنترل رطوبت تهاجمی و در دوره های تقاضای زیاد ، واحدها با استفاده از تناژ کامل قادر به تولید خنک کننده با سرعت بالا خواهند بود. این واحدهای چگالشی که در رابطه با سفارشی ما استفاده می شوند ، کندانسور سردخانه ۲ مرحله ای ، حداکثر سرمایش و رطوبت زدایی را در هر دو مرحله کم و زیاد انجام می دهند.

نمودار زیر نمونه ای از آنچه در قسمت داخلی یک واحد کندانسور سردخانه ۲ مرحله ای به نظر می رسد ارائه شده است. قطعات و ویژگی های خاص بسته به نوع و مدل کندانسورسردخانه متفاوت است ، اما عملکرد اصلی آنها یکسان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فن آوری های مختلف موجود ، لطفاً با ما تماس بگیرید.

کندانسور سردخانه

خلاصه

کندانسور سردخانه ، وسیله ای برای کاهش گاز با عمل بخار به مایع می باشد. کندانسورها در نیروگاه ها به کار می روند تا بخار را از توربین ها و در کارخانه های تبرید برای چگالش بخارهای مبرد مانند آمونیاک و هیدروکربن های فلوئوره متراکم کنند. صنایع نفت و شیمیایی از میعان کننده هایی برای چگالش هیدروکربن ها و سایر بخارات شیمیایی استفاده می کنند. در عملیات تقطیر ، وسیله ای که بخار در آن به حالت مایع تبدیل شده است ، کندانسور نامیده می شود.

تمام کندانسورها ( مانند کندانسور سردخانه ) با خارج کردن گرما از گاز یا بخار کار می کنند. پس از از بین بردن گرمای کافی ، مایع شدن رخ می دهد. برای برخی از کاربردها ، تنها کاری که لازم است انتقال گاز از طریق لوله طولانی (معمولاً به صورت سیم پیچ یا شکل فشرده دیگر است) عبور می کند تا گرما بتواند به هوای اطراف فرار کند.

از فلز رسانا گرما ، مانند مس ، معمولاً برای انتقال بخار استفاده می شود. برای تسریع در حذف حرارت ، کارایی کندانسور غالباً با اتصال باله ها (به عنوان مثال ، ورق های مسطح فلز رسانا) به لوله تقویت می شود. معمولاً چنین کندانسورها هوا را وادار می کنند تا هوا را از طریق باله ها مجبور کنند و گرما را از خود دور کنند. در بسیاری از موارد ، کندانسورهای بزرگ برای کاربردهای صنعتی از آب یا مقداری مایع دیگر به جای هوا برای دستیابی به حذف حرارت استفاده می کنند

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام وقت بخیر هزینه کندانسور سردخانه چقدر میشه؟
  کندانسور سردخانه چه مدل هایی دارین؟

  پاسخ
  • پوریا صادقلو
   نوامبر 11, 2020 4:27 ب.ظ

   برای مشاوره ی رایگان و اطلاع از قیمت های ما کافی است با یکی از شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست