انتخاب کندانسور در سیستم تهویه مطبوع بیشتر در تابستان اجرا می شود. این بدان معناست که باید اطمینان حاصل کنید که تمام مؤلفه های سیستم AC شما از لحاظ شکل عالی هستند. اگر اینگونه نباشند ، شاید شما نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات فردی یا کل سیستم داشته باشید. برای دارندگان سیستم های اسپلیت ، غیر معمول نیست که متوجه شود که کندانسور – که به سیستم خارجی یا واحد فضای باز نیز معروف است – در اثر هوای زمستانی یا بهار آسیب دیده است. اگر برای آمادگی برای تابستان نیاز به جایگزین کندانسور خود دارید ، چند نکته مهم وجود دارد که باید بدانید.

اصول اولیه کندانسور

انتخاب کندانسور یک بخش اساسی تهویه مطبوع سیستم اسپلیت است ، به همین دلیل لازم است که در صورت عدم کار ، تعویض آن انجام شود. پس از گرم شدن مبرد در کمپرسور ، آن را به کندانسور منتقل می کند ، جایی که از یک سری سیم پیچ ها عبور می کند. با عبور از این کویل ها ، گرمای حاصل از مبرد از درون باله های کندانسور فرار می کند و با رسیدن به انتهای سیم پیچ ها ، بسیار خنک تر است. درنهایت ، مبرد از کندانسور به عنوان غبار خارج می شود که به یک گاز تبدیل می شود و در کویل تبخیر کننده خنک می شود و قبل از آنکه هوای خنک شده توسط فن منفجر شود.

امروزه ، بیشتر کندانسورها با مبرد از قبل شارژ می شوند. R-410A جدیدترین نوع مبرد و موردی است که هنگام خرید کندانسور به دنبال آن هستید. برخلاف مبردهای آلکیل هالید که حاوی برم یا کلر هستند ، مانند R-22 ، R-410A به کاهش لایه ازن کمک نمی کند. همچنین امکان رده بندی انرژی فصلی بالاتر (SEER) نسبت به R-22 را فراهم می کند.

درک رتبه های SEER در انتخاب کندانسور

هنگام انتخاب کندانسور ، به احتمال زیاد با مدل هایی روبرو می شوید که دارای رتبه های مختلف SEER هستند. به طور معمول ، می توانید ۱۴ مدل SEER و ۱۶ مدل SEER پیدا کنید ، اما ۱۸ کندانسور SEER نیز موجود است. رتبه بندی SEER راندمان انرژی مدل کندانسور را نشان می دهد ، با عدد بالاتر این میزان کارایی بالاتر را نشان می دهد. اگرچه ممکن است مقرون به صرفه تر باشد ، اما انتخاب یک سیستم با رتبه SEER بالاتر می تواند در دراز مدت موجب صرفه جویی در هزینه شما شود و میزان کمک به مبرد را در تغییرات آب و هوایی کاهش دهد.

درک ظرفیت های خنک کننده

اگر دنبال جایگزین کندانسور خود هستید ، ضروری است که مدلی را با ظرفیت خنک کننده (تناژ) انتخاب کنید که با سیستم داخلی شما سازگار باشد. اگر مطمئن نیستید که برای سیستم اسپلیت خود چه اندازه ای بخرید ، می توانید با شرکت آرکاکول تماس بگیرید.

آرکاکول انتخاب گسترده ای از کندانسورها در اندازه های مختلف را ارائه می دهد ، و ما می توانیم به شما کمک کنیم تا بفهمید که به چه سایز مورد نیاز شماست و انتخاب کندانسور را برای شما ساده تر کنیم. تمام کندانسورهای ما از طریق R-410A از قبل شارژ می شوند و ما به صورت رایگان به خانه یا محل کار شما ارسال می کنیم. برای تعویض کندانسور قبل از گرم شدن تابستان ، امروز با ما تماس بگیرید!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست